Domů
 
 
 
 

Rulandské modré, pozdní sběr, 2009, Lahofer, polosladké, O,75 l

 

Výjimečné polosladké Rulandské modré od Lahoferu z našeho archivu. Ve vůni nalezneme tóny sladká červená paprika a černé třešně, v chuti sametově hladká tříslovinka a višně v čokoládě. Víno už krásně projevuje svůj věk...

Chuť: polosladké
Vinařství: Lahofer
Zbytkový cukr g/l: 24,3 g/l
kyseliny g/l: 5,5 g/l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Jakost / přívlastek: pozdní sběr
Specialita: barrique
Příležitost: Z archivu
Ročník: 2009
Vinařská oblast: znojemská
Země původu: Česká republika
Odrůda: Rulandské modré (Pinot Noir)
Barva: Červené víno
Obsah lahve: 0,75 l
Číslo šarže: 1309
Láhev
- +
Vaše cena s DPH: 344 Kč (284 Kč bez DPH)
Věrnostní program: 6 věrnostních bodů
Dostupnost: Skladem 13 ks

Zítra u Vás nebo na pobočce

Výjimečné polosladké červené víno, které krásně sklouzne do krku a zanechá krásnou dochuť typickou pro rulandské modré. Plné a příjemné víno se vyznačuje sytě rubínovou barvou přecházející až do odstínu čokolády a lákavou vůní, připomínající sladkou červenou papriku, lesní jahody, černé třešně a jemnou vanilku. V chuti převládá výrazná, sametově hladká tříslovina sladěná s kyselinkou, v dochuti najedete sladké višně v čokoládě. Podobně jako jiná vína je můžete podávat bez pokrmů, jen k posezení či meditaci, při stolování nejčastěji provází pečená hovězí masa a zvěřinu, doporučuje se také k sýrům a pokrmům z hub. Víno nazrávalo 12 měsíců v dřevěném sudě. Před lahvováním nebylo filtrováno, případný vinný kámen a jemný sediment neovlivňuje kvalitu vína.

šarže 1309

Viniční trať U Hájku

Víno je uloženo v našem archivu. V některých případech může být lehce degradovaná etiketa, stejně tak víno nese znaky archivace ( vinný kámen, sedlina...)